Reklama

W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Aeroklub Krainy Jezior (lotnisko Kętrzyn - Wilamowo) poszukuje do wynajęcia na 1-1,5 miesiąca samolotu ULM (np. 3Xtrim). Nie wykluczamy możliwości jego nabycia.

Oferty prosimy kierować na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl.


Muchę 100 A kupię. Tel. 536 364 199.


SPRZEDAM

Sprzedam siłownik/trymer do motolotni nowy do przesuwu płata względem wózka. Uniwersalny, znany w branży. Konstrukcja od podstaw dedykowana motolotniom.

Ewentualne pytania proszę kierować pod miron0872@interia.pl czy też telefonicznie 605 521 514, na życzenie wyślę oczywiście zdjęcia.


Nadanie zdatności do lotu Samoloty i Wiatrakowce – ultralekkie Dla znaków  SP-xxx  jak D-Mxxx DULV / DAeC / 026 USP/C kom. (+48) 602 863 670,

biuro@air-marine.eu 


Sprzedam Rotax 503 cena 4000 zł i wał korbowy do Rotaksa 462 500 zł.

Tel. 601 87 13 11.


 

LĄDOWISKO

Suliszew 2, pow. nieruchomości 4,91 ha, pas trawa 870x45 m

hangar 15x15 m płyta warstwowa, rozpoczęta budowa domu - pełna infrastruktura

tel. 602225180, Tomasz

 


INNE

Wynajmę miejsce postojowe w hangarze na lotnisku Muchowiec w Katowicach (EPKM) dla samolotu o rozpiętości skrzydeł ok. 10 do 12 m. Szczegółowe informacje pod nr tel. 502-074-019


Aeroklub Warszawski poszukuje Mechanika Obsługi Samolotów z licencją Part-66, kategoria B1.2. Mile widziane doświadczenie przy obsłudze samolotów Cessna 150/152/172, AT-3 potwierdzone wpisem do licencji. Tel. +48 22 864-66-15


Szukam konkretnego Człowieka lub Firmy z możliwościami wejścia w nową inwestycję. Mam wartościowy projekt który swoją innowacyjnością wyprzedza pod wieloma względami konkurencyjne w swojej kategorii pojazdy i rywalizowałby z: PAL-V ,AeroMobil ,Terrafugią i innymi podobnymi konstrukcjami.
Projekt mojej konstrukcji to jednoosobowy dwu śmigłowy pojazd lądowo- powietrzny pionowego startu poruszający się po drogach z prędkością do 50 km/h { aby dojechać do miejsca startu}  i gabarytach do jazdy dł.3,75m.x szer.2,0 m.x wys.1,9 m., a w locie dł.5,0 m.x rozpiętość  5,2 m. x wys.od 2,1 do 3,3 m. Znamiona i cechy konstrukcji pozwalają osiągnąć szybkości większe niż wiatrakowce i śmigłowce oraz większą zwrotność którą trzeba by ograniczyć.Waga własna poj. ok 250 kg.
Pojazd mechanicznie jest konstrukcją genialnie prostą ale wymagającą zastosowania niezwykłych materiałów i precyzji wykonania.
Dodam że konstrukcja jest przed zgłoszeniem do UP RP.i jest wynikiem wielu lat ewolucji i rozważań.
Bogusław Dzikowicz  e-mail bodzik@onet.pl     tel.501-763-632 78-640 Tuczno Trzecie 14A


Opracowuję Instrukcje operacyjne lądowisk, plany ratownicze, uzgodnieni w PAŻP, wpis do ewidencji lądowisk ULC, kody ICAO, pozwolenia radiowe - więcej informacji pod nr tel. 504 107 309


Były pilot zawodowy samolotowy i śmigłowcowy, absolwent AON (kierunek Lotnictwo, specjalizacja Ruch Lotniczy), 42 lata pracy na stanowiskach kierowniczych technicznych, podejmie pracę w lotnictwie w niepełnym wymiarze godzin. Tel: 691-344-480

 


Ultralekki JK05 Junior 
do wynajęcia. Bobrowniki
k. Warszawy. http://www.pozyczsamolot.pl

Pilot po wypadku na paraplanie, rencista, chętnie podejmie pracę na lotnisku/lądowisku lub innej posesji, pilnowanie 24 h, z możliwością zakwaterowania na miejscu, Krystian Leśny, tel: 600330241, k.lesny@wp.pl


An-2, AWC, AOC przyjmiemy zlecenia tel. 601-966341



Aktualnosci
Wyróżnienia od Ministerstwa Sportu

 

42 zawodników otrzymało wyróżnienie od Ministerstwa Sportu za wybitne osiągnięcia z dziedziny sportów lotniczych. Medaliści Mistrzostw Świata i Europy otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne o łącznej sumie ponad 320 tysięcy złotych.

Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 15 złotych, 20 srebrnych i 11 brązowych medali. Największe sukcesy indywidualne reprezentanci Polski osiągnęli w czterech dyscyplinach: akrobacji szybowcowej, sporcie szybowcowym, modelarskim i motoparalotniowym.

 

 

W MŚ zdobyli 39 medali w klasyfikacji ogólnej (12 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych), w tym: indywidualnie: 24 medali (7 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych), drużynowo: 15 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe).

 

Tytuły indywidualnego Mistrza Świata zdobyli:

Maciej POSPIESZYŃSKI (Aeroklub Warszawski) – w akrobacji szybowcowej – klasa Unlimited

Sebastian KAWA (Aeroklub Bielsko-Bialski) – w sporcie szybowcowym – klasa 15-metrowa

Karol STARYSZAK (Aeroklub Podkarpacki) – w sporcie szybowcowym – klasa 18-metrowa

Ryszard ŻYGADŁO (Aeroklub Warszawski), Barbara GRZEGORCZYK (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PF2 – motoparalotnie dwumiejscowe, start z nóg

Leszek MAŁMYGA (Aeroklub Ziemi Lubuskiej) – w sporcie modelarskim – modele rakiet czasowych z taśmą – S6A

Marek BUJAK (Aeroklub Słupski) – w sporcie modelarskim – latające makiety rakiet – S7

Patryk SADOWSKI (Aeroklub Lubelski) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele rakietoplanów – S4A

 

Tytuły indywidualnego Wicemistrza Świata zdobyli:

Katarzyna ŻMUDZIŃSKA (Aeroklub Poznański) – w akrobacji szybowcowej – klasa Advanced

Sebastian KAWA (Aeroklub Bielsko-Bialski) – w sporcie szybowcowym – wyścigi szybowcowe

Sebastian KAWA (Aeroklub Bielsko-Bialski) – w sporcie szybowcowym – klasa Standard

Henryk ORWAT (Aeroklub Leszczyński) – w sporcie mikrolotowym – klasa RWL-1 – motolotnie jednomiejscowe

Przemysław JURKIEWICZ (Aeroklub Pomorski), Dominika JURKIEWICZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2) – w sporcie mikrolotowym – klasa RWL-2 – motolotnie dwumiejscowe

Norbert NOWICKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Grzegorz ROSZKOWSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PF2 – motoparalotnie dwumiejscowe, start z nóg

Bolesław RADOMSKI (Aeroklub Pomorski) – Dariusz LECHOWSKI (Aeroklub Krakowski) – w sporcie samolotowym – latanie rajdowe, kategoria Unlimited

Leszek MAŁMYGA (Aeroklub Ziemi Lubuskiej) – w sporcie modelarskim – modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym – S9A

Sebastian SZULC (MTS Kwidzyn) – w sporcie modelarskim – modele rakiet czasowych ze spadochronem – S3A

Paweł ŁASOCHA (Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele rakiet czasowych z taśmą – S6A

 

Tytuły indywidualnego Drugiego Wicemistrza Świata zdobyli:

Sławomir TALOWSKI (Aeroklub Częstochowski) – w akrobacji szybowcowej – klasa Advanced

Łukasz WÓJCIK (Aeroklub Włocławski) – w sporcie szybowcowym – klasa 18-metrowa

Kamil MAŃKOWSKI (Aeroklub Krakowski) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe, start z nóg

Jarosław BALCERZEWSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Magdalena KŁOSS (Stowarzyszenie Grupa Falco 2) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PL2 – motoparalotnie dwumiejscowe, start z podwozia

Michał WIECZOREK (Aeroklub Krakowski) – Marcin WIECZOREK (Aeroklub Krakowski) – w sporcie samolotowym – latanie rajdowe, kategoria Unlimited

Wojciech BYRSKI (Aeroklub Bielsko-Bialski) – w sporcie modelarskim – konkurencja zdalnie sterowanych modeli szybowców do lotów termicznych – F3J

Leszek MAŁMYGA (Aeroklub Ziemi Lubuskiej) – w sporcie modelarskim – modele rakietoplanów zdalnie sterowanych – S8E/P

 

Tytuły drużynowych Mistrzów Świata zdobyli:

Sławomir TALOWSKI (Aeroklub Częstochowski), Katarzyna ŻMUDZIŃSKA (Aeroklub Poznański), Michał KLIMASZEWSKI(Aeroklub Nadwiślański) – w akrobacji szybowcowej – klasa Advanced

Wojciech BÓGDAŁ (Aeroklub Ziemi Mazowieckiej), Piotr GEŁO (Aeroklub Warszawski), Krzysztof ROMICKI (Aeroklub Warszawski), Marcin KRAKOWIAK (Aeroklub Warszawski), Tomasz DEMBCZYŃSKI (Aeroklub Warszawski), Wojciech PANAS (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe, start z podwozia

 Jarosław BALCERZEWSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Magdalena KŁOSS (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Krzysztof TOMASZ (Aeroklub Warszawski), Ireneusz WĄTROBA (Aeroklub Warszawski), Daniel WALKOWIAK (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Roman WALKOWIAK (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Marek BARCZYŃSKI (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Violetta BARA (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Piotr KRUPA (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Agnieszka KRUPA (Stowarzyszenie Grupa Falco 2) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PL2 – motoparalotnie dwumiejscowe, start z podwozia

 Kamil MAŃKOWSKI (Aeroklub Krakowski), Piotr FICEK (Aeroklub Warszawski), Paweł KOZARZEWSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Andrzej BURY (Aeroklub Warszawski), Jacek CISZKOWSKI (Aeroklub Warszawski), Andrzej MALKUSZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Wojciech BÓGDAŁ (Aeroklub Ziemi Mazowieckiej), Piotr GEŁO (Aeroklub Warszawski), Krzysztof ROMICKI (Aeroklub Warszawski), Marcin KRAKOWIAK (Aeroklub Warszawski), Tomasz DEMBCZYŃSKI (Aeroklub Warszawski), Wojciech PANAS (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Jarosław BALCERZEWSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Magdalena KŁOSS (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Krzysztof TOMASZ (Aeroklub Warszawski), Ireneusz WĄTROBA (Aeroklub Warszawski), Daniel WALKOWIAK (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Roman WALKOWIAK (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Marek BARCZYŃSKI (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Violetta BARA (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe), Piotr KRUPA (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Agnieszka KRUPA (Stowarzyszenie Grupa Falco 2) – w sporcie motoparalotniowym – klasyfikacja narodowa

Bolesław RADOMSKI (Aeroklub Pomorski) – Dariusz LECHOWSKI (Aeroklub Krakowski), Michał WIECZOREK (Aeroklub Krakowski) – Marcin WIECZOREK (Aeroklub Krakowski) – w sporcie samolotowym – latanie rajdowe, kategoria Unlimited

 

Tytuły drużynowych Wicemistrzów Świata zdobyli:

Maciej POSPIESZYŃSKI (Aeroklub Warszawski), Jerzy MAKULA (Aeroklub ROW Rybnik), Tomasz KACZMARCZYK (Aeroklub Poznański) – w akrobacji szybowcowej – klasa Unlimited

Przemysław JURKIEWICZ (Aeroklub Pomorski), Dominika JURKIEWICZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Dariusz KĘDZIERSKI (Aeroklub Warszawski, Sylwia KĘDZIERSKA (Aeroklub Włocławski), Mieczysław SZURGOT (Aeroklub Włocławski), Maciej RUDNICKI (Aeroklub Kujawski), Jakub NAWROCKI (Aeroklub Włoclawski), Robert HAWRAJ (Aeroklub Włocławski), Krzysztof JURKIEWICZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Agnieszka JURKIEWICZ (Aeroklub Pomorski), Romuald RUKS (Aeroklub Poznański), Kajetan RUKS (Aeroklub Poznański), Piotr PIESZYŃSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Jacek PUDLARZ (Aeroklub Włocławski), Henryk ORWAT (Aeroklub Leszczyński), Roman WAWRZYNIAK (Aeroklub Poznański) – w sporcie mikrolotowym – klasyfikacja zespołowa

Kamil MAŃKOWSKI (Aeroklub Krakowski), Piotr FICEK (Aeroklub Warszawski), Paweł KOZARZEWSKI (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Andrzej BURY (Aeroklub Warszawski), Jacek CISZKOWSKI (Aeroklub Warszawski), Andrzej MALKUSZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe, start z nóg

Leszek MAŁMYGA (Aeroklub Ziemi Lubuskiej), Sławomir ŁASOCHA (Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich), Krzysztof PRZYBYTEK (MTSR Sowiniec) – w sporcie modelarskim – modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym – S9A

Mateusz DYBA (MTSR Sowiniec), Maciej ŁUKASZEWSKI (MTSR Sowiniec), Paweł ŁASOCHA (Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele rakiet czasowych ze spadochronem – S3A

Mateusz DYBA (MTSR Sowiniec), Patryk SADOWSKI (Aeroklub Lubelski), Paweł ŁASOCHA (Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele rakietoplanów – S4A

Tytuły drużynowych Drugich Wicemistrzów Świata zdobyli:

Leszek MAŁMYGA (Aeroklub Ziemi Lubuskiej), Szymon BYRTEK (MTSR Sowiniec), Artur SZWED (Aeroklub Krakowski) – modele rakietoplanów zdalnie sterowanych – S8E/P

Kacper ŁUKASZEWICZ (Aeroklub Białostocki), Dawid LIPSKI (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych), Bartłomiej BILEWICZ (OSiR Suwałki) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele swobodnie latające z napędem gumowym – F1B

Maciej ŁUKASZEWSKI (MTSR Sowiniec), Patryk SADOWSKI (Aeroklub Lubelski), Paweł ŁASOCHA (Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele rakiet czasowych z taśmą – S6A

Michał BOBROWSKI (MTSR Sowiniec), Bartosz POLAK (Aeroklub Mielecki), Hubert PRZEDWOLSKI (Aeroklub Słupski) – w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – makiety rakiet – S7

 

Mistrzostwa Europy: 7 medali w klasyfikacji ogólnej (3 złote, 4 srebrne i 0 brązowych), w tym: indywidualnie: medali (1 złoty, 4 srebrne i 0 brązowych), drużynowo: 2 medale (2 złote, 0 srebrne i 0 brązowych)

 

Tytuły indywidualnego Mistrza Europy zdobyli:

Wojciech BÓGDAŁ (Aeroklub Ziemi Mazowieckiej) – w sporcie motoparalotniowym – slalom w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe, start z podwozia

Tytuły indywidualnego Wicemistrza Europy zdobyli:

Piotr FICEK (Aeroklub Warszawski) – w sporcie motoparalotniowym – w klasie PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe, start z nóg

Krzysztof ROMICKI (Aeroklub Warszawski) – w sporcie motoparalotniowym – slalom w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe, start z podwozia

Piotr FICEK (Aeroklub Warszawski), Andrzej MALKUSZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Kamil MAŃKOWSKI (Aeroklub Krakowski) – w sporcie motoparalotniowym – w sztafecie

Jacek ŻUROWSKI (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych) – w sporcie modelarskim – w konkurencji modeli szybowców sterowanych mechanicznie – F1E

 

Tytuły drużynowych Mistrzów Europy zdobyli:

Marek FURTAK (Aeroklub Warszawski), Piotr FICEK (Aeroklub Warszawski), Kamil MAŃKOWSKI (Aeroklub Krakowski), Andrzej BURY (Aeroklub Warszawski), Marcin BERNAT (Aeroklub Warszawski), Andrzej MALKUSZ (Stowarzyszenie Grupa Falco 2), Marian DRĘŻEK (Aeroklub Warszawski), Adam PIÓREK (Aeroklub Warszawski), Wojciech BÓGDAŁ (Aeroklub Ziemi Mazowieckiej), Krzysztof ROMICKI (Aeroklub Warszawski) – w sporcie motoparalotniowym – klasyfikacja narodowa

Jacek ŻUROWSKI (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych), Stanisław KUBIT (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych), Franciszek KAŃCZOK (Aeroklub ROW Rybnik) – w sporcie modelarskim – w konkurencji modeli szybowców sterowanych mechanicznie – F1E

 

źródło: Aeroklub Polski









Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy