Reklama

W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Nowy katalog MLP


Ukazał się katalog nowej ekspozycji stałej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, zatytułowanej „Skrzydła i Ludzie XX wieku”, autorstwa Jarosława Dobrzyńskiego. Autor zamieścił w nim opisy najcenniejszych oraz najważniejszych pod względem historycznym eksponatów prezentowanych w muzeum. Znalazły się w śród nich nie tylko statki powietrzne, silniki, uzbrojenie, elementy wyposażenia, ale również mundury, dokumenty i inne memorabilia po słynnych polskich lotnikach, jak Bolesław Orliński, Karol Pniak czy Jadwiga Piłsudska.

Wagi temu wydarzeniu dodaje fakt, iż poprzedni całościowy katalog zbiorów krakowskiego Muzeum był wydany przed dwudziestu laty.
Katalog, którego PLAR jest patronem medialnym, przeznaczony jest do dystrybucji nieodpłatnej i dostępny za pośrednictwem Muzeum oraz w naszej Redakcji.

O nowej ekspozycji MLP pisaliśmy w PLAR 2/2021.Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy