Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Niebo nad Brytanią – wystawa w MSP

 

15 września w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się otwarcie wystawy „Niebo nad Brytanią. Polskie Siły Powietrzne w 80-tą rocznicę Bitwy o Anglię”.

 

Wystawa prezentuje udział w Bitwie o Anglię polskich pilotów, służących w jednostkach brytyjskich oraz dywizjonach polskich.

 

Wystawa będzie okazją do publicznego pokazu rzeźby Orla z Blackpool, zdobiącego elewację oficerskiego klubu „Biały Orzeł”.

 

Blackpool było głównym ośrodkiem polskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej. Nad wejściem do klubu oficerskiego „White Eagle Club”, działającego do 1999 r. można było zobaczyć sporych rozmiarów figurę białego orła, a wewnątrz wisiała tablica z brązu, którą odsłaniał prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

 

Po jednej ze zmian właściciela figura orła oraz płyta pojawiły się na portalu aukcyjnym i trafiły do prywatnego kolekcjonera. Po wielu staraniach, dzięki inicjatywie brytyjskiej Polonii – Stowarzyszenia Polska Niepodległa w Lancashire, pamiątki zostały przekazane w polskie ręce.

 

Wystawa będzie prezentowana do końca grudnia br.

 

Więcej informacji na stronie muzeumsp.pl

Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy