Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Utwardzona droga startowa w Lesznie

 

 

Na 24 marca zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z utwardzeniem jednej z dróg startowych na lotnisku w Lesznie (EPLS).
 
Specjalną kratką z tworzywa sztucznego zostanie utwardzona droga startowa na kierunku 23R – 05L (wschód – zachód) o długości 700 m i szerokości 20 m, a także droga kołowania o długości 650 m, prowadząca od stacji paliw do progu pasa 23R.
 
Zastosowanie kratki do utwardzenia drogi startowej to obecnie coraz popularniejszy sposób na poprawę infrastruktury stałej lotnisk o nawierzchniach trawiastych.
 
Inwestycję realizują firma Euro-Comfort Sp. z o.o., która zobowiązała się do poniesienia kosztów zakupu materiału oraz spółka Lotnisko Leszno, odpowiedzialna za montaż i utrzymanie nowej drogi startowej. 
 
Euro-Comfort jest jednym z głównych użytkowników lotniska w Lesznie, skąd wykonuje loty dyspozycyjne ośmiomiejscowym samolotem Pilatus PC-12.
 
Powołana pod koniec 2018 r. spółka miejska Lotnisko Leszno odpowiada za administrowanie i rozwój obiektu.
 
Zakończenie prac związanych z montażem kratki oraz testami nośności planowane jest na połowę kwietnia br.
 
fot. Lotnisko Leszno
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy