Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
H125 dla austriackiego MSW

 

 

Austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (BMI) formalnie wdrożyło do eksploatacji dwa śmigłowce Airbus H125, które zostały bogato doposażone pod kątem potrzeb organów ścigania i prowadzenia misji ratowniczych. 

 

H125 dołączyły do użytkowanych już przez BMI śmigłowców Airbus H135 i AS350. Będą operowały z Innsbrucka i Salzburga w Tyrolu oraz innych górskich obszarach Austrii w imieniu lokalnego rządu Tyrolu. 

 

Pierwszy śmigłowiec został uroczyście przekazany do służby 17 października.

 

Oba nowe H125 posiadają kompleksowy zestaw ekwipunku w niestandardowej konfiguracji, zaprojektowanej przez brytyjski oddział Airbus Helicopters i zamontowany w siedzibie firmy w Oksfordzie. Na pakiet ten składają się m.in. podwójny hak do podwieszania ładunków zewnętrznych, reflektor, sprzęt gaśniczy, w tym interfejs do obsługi zbiornika Bambi (do zrzutu wody) i radiostacja łączności w systemie TETRA. Wyposażenie kabiny zostało dostosowane do lotów w goglach noktowizyjnych.

 

fot. BMI

Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy