Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Nowa wieża w Katowicach

 

 

Obchodzone 20 października święto kontrolera ruchu lotniczego było okazją do prezentacji przez PAŻP nowej wieży kontroli lotniska w Katowicach.

 

Jest to najwyższy obecnie obiekt o takim przeznaczeniu w Polsce. Jego wysokość wynosi 46 m, sala operacyjna znajduje się na wysokości 41 m. Nowa wieża jest dwukrotnie wyższa od obecnej, co poprawiło widoczność pola manewrowego portu. 

 

Sala kontrolerów wyposażona jest w nowoczesne systemy zapewniające bezpieczeństwo i obsługę większego ruchu w przestrzeni powietrznej. Jednym z nich jest system do zarządzania ruchem dronów m.in. w strefie kontrolowanej lotniska PansaUTM. 

 

Katowicka wieża będzie także wyposażona w elektroniczne paski postępu lotu, przetwarzające dane lotniskowe oraz usługę umożliwiającą szybszą elektroniczną komunikację z załogami statków powietrznych.

 

fot. PAŻP

Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy