Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Projekt ERA w fazie demonstracji

 

 

W ostatnim tygodniu sierpnia na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce prowadzone były próby w ramach projektu Enhanced RPAS Automation (ERA).

 

Zespół Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w projekcie ERA zaangażowany jest w budowę demonstratora systemu automatycznego kołowania na platformie badawczej – samolocie doświadczalnym MP-02 Czajka, należącym do instytutu.
 
Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie samolotom bezzałogowym poruszania się w niesegregowanej europejskiej przestrzeni powietrznej.
 
ERA to projekt ad-hoc Europejskiej Agencji Obrony. Uczestniczy w nim 16 partnerów z pięciu państw: Niemiec Francji, Włoch, Polski i Szwecji.
 
Liderem projektu jest niemiecki Airbus Defence and Space, liderem etapu demonstracji i weryfikacji systemu (Work Package – „Demonstration & Verification”) jest Politechnika Rzeszowska (zobacz: Politechnika Rzeszowska w projekcie ERA).
 
fot. Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy