Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Alpha Electro w Polsce

 

 

Słoweński samolot elektryczny Alpha Electro wykona przelot z Wrocławia do Warszawy.

 

Będzie to pierwszy w Polsce przelot seryjnie produkowanego samolotu elektrycznego.
 
Pipistrel Alpha Electro wystartuje ze stolicy Dolnego Śląska 8 czerwca i po czterech dniach wyląduje w Warszawie. Po drodze samolot odwiedzi Górny Śląsk i Częstochowę.
 
Lot odbędzie się z inicjatywy Fortum (firmy dostarczającej energię elektryczną i cieplną, pioniera rozwoju technologicznego sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych), która chce w ten sposób gromadzić doświadczenia na temat ładowania akumulatorów w samolotach. Informacje te Fortum zamierza wykorzystać w przyszłości w rozwoju i budowie infrastruktury lotniczej do ładowania samolotów.
 
Dwuosobowy Alpha Electro wyposażony jest w silnik elektryczny 60 kW. Jego prędkość przelotowa to 157 km/h. Bateria o pojemności 21 kWh zapewnia energię na 55-minutowy lot (z półgodzinną rezerwą). Ładowanie ładowarką o mocy 20 kW trwa godzinę.
 
fot. Skydream
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy