Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Podchorążowie na Bielikach

 

 

W dęblińskim 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego rozpoczęło się praktycznie szkolenie podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej na nowych samolotach szkolno-treningowych M-346 Bielik.

 

Grupa 4 podchorążych – studentów piątego rocznika LAW szkoli się pod okiem instruktorów z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego.
 
Przed rozpoczęciem szkolenia w powietrzu młodzi piloci odbyli szkolenie naziemne, podczas którego przyswoili specyfikę samolotu M-346. Następnie w Ośrodku Szkolenia Symulatorowego musieli przećwiczyć wszystkie czynności związane z lotem, począwszy od uruchomienia silników, wszystkich systemów pokładowych, zachowania w sytuacjach awaryjnych, aż po podstawy wykonania danej misji.
 
Podczas szkolenia praktycznego podchorążowie będą zdobywać umiejętności pilotowania samolotu odrzutowego w lotach z widocznością oraz według wskazań przyrządów, ale przede wszystkim będą szkolić się w wykonywaniu lotów taktycznych Air-to-Air oraz Air-to-Ground.
 
Praktyczne szkolenie zostanie zakończone w listopadzie br.
 
Przypomnijmy, że nazwa „Bielik”, którą wojsko nadało włoskim samolotom M-346 Master, już była w Polsce używana i odnosiła się do opracowanego w zakładach Edwarda Margańskiego odrzutowego samolotu szkolno-treningowego, oblatanego w czerwcu 2003 r. Makieta Bielika znajduje się w zbiorach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
 
fot. 41 BLSz
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy