Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Zawody samolotowe 2019

 

 

W tym roku nasi piloci samolotowi wezmą udział m.in. w mistrzostwach świata w Hiszpanii i Portugalii.

 

W hiszpańskim Castellon w czerwcu odbędą się XXIV Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym. Trening naszej reprezentacji otworzy tegoroczny sezon imprez w sporcie samolotowym i odbędzie się w marcu na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach.
 
Kolejne mistrzostwa świata zostaną rozegrane we wrześniu w Santa Cruz w Portugalii. Będą to drugie mistrzostwa w wyścigach samolotowych – Air Navigation Race. To nowa dyscyplina, stworzona niedawno przez FAI w celu popularyzacji sportów samolotowych.
 
Gospodarzem pierwszych zawodów krajowych będzie Aeroklub Radomski. Będą to 14. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka, które odbędą się na lotnisku w Piastowie w kwietniu.
 
Miesiąc później Aeroklub Krakowski zorganizuje 57. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.
 
W lipcu w Depułtyczach Królewskich zostaną rozegrane się 38. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika.
 
W sierpniu najlepsi piloci spotkają się w Chrcynnie, gdzie Aeroklub Warszawski przeprowadzi 48. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów oraz 62. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów.
 
Ostatnimi zawodami sezonu będą 9. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski, rozegrane na lotnisku Aeroklubu Białostockiego w Krywlanach.
 
 
fot. Krzysztof Niewiadomski
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy