Reklama

W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Pierwsza cyfrowa wieża na Wyspach

 

 

Pierwsza w Wielkiej Brytanii cyfrowa wieża kontroli ruchu lotniczego została uruchomiona 13 grudnia 2018 r. przez Cranfield University na lotnisku Bedfordshire.

 

To innowacyjne dla brytyjskiego sektora lotniczego rozwiązanie zostało zaprojektowane i dostarczone przez Saab Digital Air Traffic Solutions (SDATS).
 
Właścicielem i operatorem systemu jest Cranfield University. System składa się z masztu zaopatrzonego w sensory i pomieszczenia operacyjnego, skąd zarządzany będzie ruch na lotnisku.
 
Cyfrowe wieże  (Digital Tower) zastępują konwencjonalne w ten sposób, że maszt z systemem kamer filmuje widok z okna wieży i przekazuje go w czasie rzeczywistym do centrum załogowego zlokalizowanego w innym miejscu. 
 
Cyfryzacja danych, dzięki wiodącej na rynku technologii Saaba, może zapewnić znacznie wyższą wydajność, niższe koszty operacyjne, zwiększone bezpieczeństwo i polepszenie systemu wspomagania decyzji.
 
Szwecja, będąca pionierem tej technologii, stosuje je od 2015 roku. Saab Digital Air Traffic Solutions jest spółką joint-venture pomiędzy Saabem i LFV (szwedzkim dostawcą usług nawigacji lotniczej), założoną w 2016 r.
 
fot. Saab
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy