Reklama
11. Noc w Instytucie Lotnictwa - Warszawa 7/10/2022
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Prywatne odrzutowce nie polecą?

 

 

Aż 11% prywatnych odrzutowców w Europie może zostać uziemionych z powodu braku aktualizacji systemów nawigacyjnych – alarmuje londyńska firma Colibri Aircraft.

 

Z opublikowanego przez działającą na rynku wtórnym prywatnych odrzutowców firmę raportu wynika, że obowiązkowa aktualizacja systemu monitoringu europejskich samolotów tego rodzaju może być zupełnie nieopłacalna.
 
Chodzi o nowy system monitorujący ADS-B Out, który wskazuje lokalizację samolotu w każdym momencie. System ten został już wprowadzony w Azji, w USA i Europie stanie się wyposażeniem obowiązkowym odpowiednio w styczniu i lipcu 2020 r.
 
Koszt wyposażenia składającego się na system ADS-B Out może wahać się od 25.000 do 200.000 USD w zależności od typu samolotu.
 
– Wartość prywatnych odrzutowców zarejestrowanych w Europie może oznaczać, że instalowanie w nich systemu ADS-B Out i wydawanie na to dziesiątek, a może i setek tysięcy dolarów, jest zupełnie nieopłacalne. Sprzedaż tych samolotów w całości także będzie dla właścicieli problemem – przewiduję więc, że wiele z nich zostanie rozebranych i sprzedanych w formie części zamiennych. Dobra informacja dla Europy Centralnej i Wschodniej jest taka, że dotyczy to tylko niewielkiej liczby samolotów. Flota naszego regionu jest znacznie nowsza niż w krajach zachodnich, stąd zmiany w przepisach nie dotkną właścicieli w takim stopniu – komentuje Marian Jancarik, dyrektor sprzedaży Colibri Aircraft.
 
fot. Colibri Aircraft
Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy