Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910

SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.

Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.com

INNE

Aktualnosci
Złoto dla Polaków na MŚ w Skive!

Dominacja Samolotowej Reprezentacji Polski trwa w najlepsze. Po Mistrzostwach Świata w Niemieckim Bautzen w 2013 roku, gdzie indywidualnie i drużynowo zdobyliśmy najwyższe stopnie podium, nasza reprezentacja w duńskim Skive nas nie zawiodła.

Na zdjęciu Samolotowa Reprezentacja Polski, od lewej: Marcin Skalik, Zbigniew Chrząszcz, Michał Wieczorek, Janusz Darocha, Krzysztof Wieczorek, Marek Kachaniak, Krzysztof Skrętowicz, Łukasz Pawlak - Team Manager, Bolesław Radomski

W klasyfikacji drużynowej po raz kolejny „oblecieli” konkurencję. Drużyna w składzie Marcin Skalik, Bolesław Radomski i Michał Wieczorek z liczbą zaledwie 434 punktów karnych wyprzedziła reprezentacje czeską i francuską. Co ważne przewaga nad drugą i trzecią drużyną wynosiła odpowienio ponad 340 i blisko 500 punktów karnych.
W klasyfikacji indywidualnej broniący tytułu Mistrza Świata z 2013 roku Bolesław Radomski tym razem zajął trzecie miejsce, natomiast konkurencje nawigacyjne, obliczeniówki i celne lądowania świetnie wykonał Marcin Skalik zostając Vicemistrzem Świata. Wygrał Francuz Vadon Damien z przewagą zaledwie 2(!) punktów nad Skalikiem i 7 nad Radomskim. Nerwowa atmosfera przed ostatnimi konkurencjami dawała się we znaki, bo Polacy dominowali od samego początku trwania zawodów. Bolesław Radomski, Krzysztof Wieczorek i Janusz Darocha byli JEDYNYMI pilotami wśród 72 zawodników, którzy zaliczyli tak zwane „zera”, czyli zero punktów karnych w danej kategorii zawodów. Warto jeszcze zaznaczyć, że choć indywidualny tytuł mistrzowski nam umknął, to w pierwszej dziesiątce zawodów było aż sześciu Polaków!

Polacy zdobyli także brązowy medal w drużynowej konkurencji na celność lądowania – indywidualnie w tej kategorii najlepszy był Krzysztof Skrętowicz - zdobył trzecie miejsce. W ostatniej osobno liczonej kategorii „Navigation Trophy” Polacy znów zdeklasowali rywali. Indywidualnie wygrał Marcin Skalik, a w dziesiątce zmieściło się łącznie siedmiu naszych zawodników!