Reklama
W sklepie


Ogłoszenia drobne
KUPIĘ

Kupię CSS-13 w stanie nielotnym na ekspozycję stałą. Tel. 604 912 910


SPRZEDAM

SPRZEDAM 50 lub 100% udziału w zarejestrowanej motolotni: Air Creation XP17 / Jazz 2000 / Subaru EA81-100 KM , 2 zapłony, przekładnia zębata, nowe śmigło, stroby, instalacja radiowa, hangarowana, stan dobry.


Cena: do negocjacji

Kontakt: Jmaviator2010@gmail.comINNE

Aktualnosci
Polacy na 22 MŚ w Lataniu Precyzyjnym

 

W duńskim Skive rozgrywane są od 19.07 br. 22 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym. Dziś, 23.07 piloci Samolotowej Reprezentacji Polski lecą na ostatnią trasę. Niezwykle emocjonująco zapowiada się walka o najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej, gdyż po rozegranych do tej pory konkurencjach około 10 pilotów ma szanse na zwycięstwo, a różnice punktowe pomiędzy nimi są niewielkie. Wśród pretendentów do złota zdecydowaną większość stanowią Polacy.

 

fot. Samolotowa Reprezentacja Polski

 

Druga trasa zawodów w Skive okazała się być trudniejszą od inauguracyjnej. Polscy piloci znaleźli się w pierwszej dwunastce, a sklasyfikowanych zostało 72 zawodników. Mistrzowską klasą i umiejętnościami wykazali się Krzysztof Wieczorek i Michał Wieczorek, uzyskując najlepsze wyniki dnia. Wiele wątpliwości wśród wszystkich zawodników lecących po trasie wzbudził SC14 (tzw. secret point, czyli niejawny punkt kontroli czasu) i w efekcie do Jury wpłynął oficjalny protest, w którym wnioskowano o anulowanie wspomnianego punktu kontroli czasu. Po długich obradach Jury poinformowało, iż SC14 został wyznaczony poprawnie i tym samym wszelkie protesty zostały odrzucone.


W środę (22.07.) odbyła się pełna emocji i zwrotów akcji konkurencja lądowań. Każdego z pilotów czekały 4 próby: lądowanie normalne, lądowanie na zdławionej mocy z możliwością użycia klap, lądowanie na zdławionej mocy bez możliwości użycia klap i lądowanie znad tzw. bramki. Boczny wiatr wiejący podczas całego dnia dodatkowo utrudniał zawodnikom wykonanie precyzyjnych lądowań, za to dla kibiców czynił te zawody jeszcze bardziej widowiskowymi. Najlepszy rezultat wśród Polaków uzyskał Krzysztof Skrętowicz.

 

fot. Samolotowa Reprezentacja Polski

Aktualny numer

Kup ON-LINE

Reklama
Nasi partnerzy